Przegląd drukarek fiskalnych dla aptek

Oczywistością jest, że wybrane urządzenie fiskalne powinno jak najwierniej odpowiadać na wymagania stawiane przez naszą firmę. Nic więc dziwnego, że dzisiejszy rynek technologii sprzedaży oferuje wiele różnych rozwiązań. Istnieją jednak modele, które są wręcz stworzone z myślą o konkretnej branży. Tym razem więc zajmiemy się drukarkami rejestrującymi, przeznaczonymi do obsługi klientów w aptekach.

Sprzedaż towarów lub świadczenie usług na rzecz klientów indywidualnych coraz częściej wymaga ewidencjonowania obrotu za pomocą urządzenia rejestrującego. I choć wszystkie działalności handlowe, będące w podobnej sytuacji, są wobec przepisów fiskalnych równe, to jednak każda z nich posiada odrębne oczekiwania, podyktowane specyfiką reprezentowanej branży. Tak też jest w przypadku aptek, ale i gabinetów lekarskich czy też przychodni. Twórcy technologii sprzedaży mają tego świadomość, dlatego wyposażają niektóre modele w dodatkowe, specjalne opcje. Oto apteczne drukarki fiskalne 3 uznanych producentów.

Posnet Thermal A HD

Drukarka fiskalna Posnet Thermal A HD

Model pochodzący z solidnej i dość popularnej linii drukarek Thermal, charakteryzujących optymalnym połączeniem wysokich parametrów użytkowych oraz praktycznych funkcji. Urządzenie wykorzystywane jest do pracy w aptekach, sklepach kosmetyczno-zdrowotnych i hurtowniach farmaceutycznych: oprócz paragonów, wystawia również dokumenty z wyceną recept, leków gotowych oraz tych robionych na zamówienie – w dodatku, z prędkością 47 linii na sekundę. Ponadto, obsługuje bazę towarową rzędu 250 000 PLU, oferuje zapis elektronicznej kopii paragonów i występuje w 3 wersjach konstrukcyjnych: z ekranem wbudowanym w urządzenie, podwieszanym lub wolnostojącym. Thermal A HD posiada też interfejs Ethernet, umożliwiający podłączenie drukarki do sieci LAN, zapewniającej szybką i stabilną wymianę danych z komputerem.

Elzab Mera F E

Drukarka fiskalna Elzab Mera F E

To zaawansowana technologia do kompleksowej obsługi aptek, gabinetów lekarskich oraz przychodni. Mera F E posiada specjalny protokół apteczny, umożliwiający choćby sprzedaż leków z nazwami o długości do 40 znaków. Co więcej, pozwala umieścić na wydrukach kody kreskowe i dodatkowe informacje odnośnie wyceny recepty bądź leku. Podobnie, jak poprzedniczka, rejestruje kopie paragonów w formie cyfrowej, a poza tym jest w stanie obsłużyć aż 350 000 pozycji towarowych. Pracę z tą drukarką oraz obsługę klientów wspomaga również nowoczesny wyświetlacz TFT, funkcjonujący w rozdzielczości 480 x 272 piksele oraz 256 kolorach. Ekran zapewnia przejrzystość wszystkich komunikatów, jak również oferuje możliwość konfiguracji wygaszacza, w postaci logo firmy, reklamy lub podziękowania.

Novitus Delio Apteka E

Drukarka fiskalna Novitus Delio Apteka E

Firma Novitus także stworzyła urządzenie znakomicie usprawniające funkcjonowanie tego typu działalności. Po pierwsze, oferuje wydruk pełnych informacji na temat opisów recept, refundacji oraz zamówień na receptury i leki robione. Pozwala też na wystawienie paragonu z kodem kreskowym w stopce, ułatwiającym identyfikację asortymentu. Po drugie, także posiada opcję zapisu elektronicznej kopii paragonów, obsługuje bazę o pojemności 150 000 pozycji towarowych i wystawia dokumenty z prędkością 26 linii na sekundę (na rolce papieru o długości 60 m). Dodatkowo, model Delio Apteka E został wyposażony w różne porty komunikacyjne, zapewniające płynną współpracę z komputerem oraz innymi urządzeniami peryferyjnymi. Należy też dodać, że drukarka ta została kiedyś nagrodzona godłem „Teraz Polska”.

A czy Wy znacie inne przykłady dostosowania urządzeń fiskalnych do warunków pracy bądź specjalnych wymagań danej branży? Zapraszamy do komentowania!

Related Posts

Elzab Zeta Online – najważniejsze cechy i parametry techniczne drukarki

Zdaniem producenta modelu Zeta Online, czyli polskiej firmy Elzab, wspomniane urządzenie to mała drukarka fiskalna z dużymi możliwościami. W dzisiejszym wpisie postaramy się sprawdzić, czy faktycznie mamy do czynienia z taką technologią sprzedaży. Przyjrzymy się więc nie tylko najważniejszym parametrom i funkcjonalności drukarki fiskalnej Elzab Zeta Online, ale także jakości wykonania tego urządzenia rejestrującego. Zapraszamy […]

Read More

Poznaliśmy już najmniejszą drukarkę online. Oto Posnet Temo w nowej wersji!

Każdego dnia docierają do nas kolejne informacje na temat urządzeń fiskalnych online. Jak wiadomo, niedługo zaczną obowiązywać zmiany w ustawie o VAT, które umożliwią instalowanie i stosowanie modeli nowego typu. Dziś natomiast chcielibyśmy podzielić się tym, co wiemy na temat najmniejszej drukarki fiskalnej online, która w maju 2019 roku trafi do ofert dealerów technologii sprzedaży. […]

Read More

1 Comment

  • tomek-irin on 14 czerwca, 2016

    drukarki apteczne akurat mnie nie interesują, ale uważam, że thermale w każdym wydaniu najlepsze!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozwiąż CAPTCHA *