Przenośne kasy fiskalne online – co oferują działalnościom mobilnym?

Małe i lekkie kasy rejestrujące online stanowią coraz większy procent urządzeń, które w ogóle są dostępne na polskim rynku fiskalnym. Wynika to, rzecz jasna, z rosnącej popularności kompaktowych technologii sprzedaży. Urządzenia tego typu sprawdzają się m.in. w różnych działalnościach mobilnych. A pod jakimi względami konkretnie przenośne kasy fiskalne online są przystosowane do pracy w terenie?

Małe gabaryty to nie wszystko

Mała i lekka konstrukcja jest oczywiście cechą charakterystyczną kas fiskalnych online, które można uznać za przenośne. Kompaktowe gabaryty, w połączeniu z niewielką masą urządzenia rejestrującego, przekładają się na większą wygodę codziennej pracy w terenie. Jednak w przypadku przenośnych kas fiskalnych online istotne są też inne cechy technologii sprzedaży – zarówno użytkowe, jak i funkcjonalne.

Warto wspomnieć np. o tym, że urządzenia mobilne posiadają zazwyczaj wydajny akumulator. Dzięki temu zapewniają długi czas działania na zasilaniu bateryjnym, ograniczając tym samym sytuacje, w których brak dostępu do zasilania z sieci wymusi przerwanie pracy. Ponadto, modele z tej kategorii w wielu przypadkach cechują się naprawdę solidnym wykonaniem i zwiększoną szczelnością obudowy. To z kolei zapewnia wytrzymałość na ewentualne uszkodzenia mechaniczne oraz mniejszą wrażliwość na niekorzystne działanie czynników zewnętrznych, np. wilgoci.

Parametry mobilnych kas fiskalnych

Jakie parametry mają przenośne kasy fiskalne typu online? Ogólnie można stwierdzić, że wszystko zależy od możliwości konkretnego modelu. Najprostsze urządzenia z tego segmentu oferują np. zaprogramowanie kilku tysięcy pozycji towarowych. Z kolei te bardziej zaawansowane technicznie – zdefiniowanie nawet kilkudziesięciu tysięcy PLU. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku współpracy z tzw. urządzeniami peryferyjnymi. Standardem jest m.in. łączność z terminalem płatniczym, bo każda kasa fiskalna online, również mobilna, musi to zapewniać (zgodnie z odgórnie ustalonymi wymogami technicznymi). Nie zawsze jednak można liczyć np. na współpracę z wagą elektroniczną. Warto to więc sprawdzić przed zamówieniem obydwu urządzeń – fiskalnego i pomiarowego.

Bezprzewodowa współpraca z Centralnym Repozytorium Kas

Każda kasa fiskalna online, która jest dostępna w sprzedaży, gwarantuje m.in. przesyłanie wymaganych informacji do Centralnego Repozytorium Kas. Transmitowane przez nią dane dotyczą np. rejestrowanych transakcji i wystawianych paragonów. W przypadku mobilnych kas fiskalnych online istotne jest jednak to, że współpraca z CRK może przebiegać bezprzewodowo. Modele z tej kategorii występują bowiem w wariantach technologicznych z odpowiednimi interfejsami komunikacyjnym – GSM lub Wi-Fi. W szczególności pierwsza ze wspomnianych konfiguracji okaże się wygodnym rozwiązaniem dla działalności mobilnej. Kasa fiskalna online z modemem GSM (wewnętrznym lub zewnętrznym) i kartą SIM oferuje przede wszystkim całkowicie niezależnie działanie. Nie trzeba jej bowiem dodatkowo podłączać do firmowej sieci Wi-Fi lub LAN.

Related Posts

Waga prosta – główne cechy urządzenia kontrolnego

Dziś zapraszamy Was do lektury artykułu dotyczącego wag kontrolnych. Nie są to może najbardziej zaawansowane technicznie i najciekawsze urządzenia pomiarowe, jakie znajdziemy na polskim rynku, ale trudno zaprzeczyć temu, że od wielu lat niezmiennie cieszą się dużym zainteresowaniem przedsiębiorców reprezentujących różne branże. A wynika to nie tylko ze stosunkowo niskich cen wag kontrolnych, ale także […]

Read More

Wymiana kas w kolejnych branżach – dlaczego nie warto czekać do ostatniej chwili?

Do 30 czerwca 2021 roku kolejni podatnicy muszą dostosować swoje działalności gospodarcze do obowiązku korzystania z urządzeń fiskalnych online. Tym razem taka konieczność czeka właścicieli firm budowlanych, salonów fryzjerskich, kosmetycznych i kosmetologicznych, kancelarii prawnych, prywatnych gabinetów lekarskich i stomatologicznych oraz placówek świadczących usługi w zakresie poprawy kondycji fizycznej. Dlaczego przedsiębiorcy nie powinni czekać z instalacją […]

Read More

1 Comment

  • bartosz on 12 grudnia, 2021

    pamietam jak rozgladalem sie za podobnymi modelami. bylo troche kas mobilnych ktore wydawaly sie dobre wybor nie byl latwy. ostatecznie jednak stanelo na nano online 2. i nie zaluje zakupu dobrze sie pracuje z nia i moge polecic

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Rozwiąż CAPTCHA *