Jakie parametry i funkcje posiada kasa fiskalna Farex Pro 300 Online?

Farex Pro 300 Online to obecnie jedna z najtańszych kas rejestrujących nowszego typu, po jaką mogą sięgnąć polscy przedsiębiorcy. Urządzenie jest dostępne na rynku już od 2019 roku, a więc praktycznie od początku funkcjonowania w naszym kraju systemu fiskalizacji online. Jednak przekazywanie wymaganych danych do Centralnego Repozytorium Kas to nie jedyna opcja, którą oferuje ten model. Do dyspozycji użytkownika jest tutaj znacznie więcej praktycznych rozwiązań.

Niedroga kasa online z dużą bazą PLU

W przypadku Farex Pro 300 Online, popularność tego urządzenia częściowo z pewnością wynika ze stosunkowo niskiej ceny. Tak jak wspomnieliśmy we wstępie, aktualnie jest to jedna z najtańszych kas rejestrujących na polskim rynku. Czy to oznacza, że model Pro 300 Online oferuje niskie parametry techniczne? Nie 😉 Do dyspozycji użytkownika jest tutaj np. bardzo duża baza towarowa. W pamięci kasy fiskalnej Farex Pro 300 Online można bowiem zaprogramować aż 100 000 produktów lub usług. Dzięki temu urządzenie sprawdzi się nawet w nieco większych działalnościach gospodarczych, które oferują rozbudowany asortyment.

Ponadto, ten model od Farex pozwala zdefiniować 20 kategorii produktowych bądź usługowych, a także umożliwia skonfigurowanie rabatów/narzutów, które będą przypisane do konkretnych PLU. Z kolei na klawiaturze urządzenia znajdują się także tzw. przyciski funkcyjne. Pozwalają one na zdefiniowanie maksymalnie 10 skrótów klawiszowych, które można wykorzystać np. do bezpośredniego wywoływania popularnych elementów asortymentu.

Współpraca z CRK – jaki sposób komunikacji wybrać?

W związku z tym, że mamy do czynienia z kasą fiskalną typu online, ten model marki Farex zagwarantuje przedsiębiorcy m.in. przekazywanie danych do Centralnego Repozytorium Kas. Co więcej, urządzenie umożliwia wybór interfejsu komunikacyjnego, przez który będzie transmitowało wymagane informacje. W wersji standardowej Pro 300 Online współpraca z CRK odbywa się przez port Ethernet, czyli po podłączeniu kasy do firmowej sieci LAN. Jeżeli jednak w firmie nie funkcjonuje takie rozwiązanie, do wyboru są jeszcze 2 inne interfejsy – GSM lub Wi-Fi. W obydwu przypadkach urządzenie marki Farex zapewni więc dodatkowo bezprzewodowe przekazywanie danych do Centralnego Repozytorium Kas.

Farex Pro 300 OnlineWarto jednak zdawać sobie sprawę z tego, jakie są różnice pomiędzy obydwoma opcjonalnymi rozwiązaniami. Kasa fiskalna online z Wi-Fi musi zawsze zostać podłączona do sieci bezprzewodowej – funkcjonującej w firmie lub udostępnionej „na szybko” np. z telefonu komórkowego. Z kolei urządzenie wyposażone w modem GSM z kartą SIM zapewnia w pełni niezależnie działanie. Posiada bowiem własne łącze internetowe.

Czy Farex Pro Online to kasa do rozwiązania systemowego?

Kasa fiskalna Farex Pro 300 Online może działać w firmie całkowicie samodzielnie. Co jednak w sytuacji, gdy przedsiębiorca potrzebuje większego rozwiązania systemowego, które będzie składało się z kilku dodatkowych urządzeń peryferyjnych? W przypadku tego modelu od Farex nie stanowi to żadnego problemu. Kasa fiskalna Pro 300 Online już w standardzie posiada różnorodne interfejsy komunikacyjne – Ethernet, 2 x USB oraz 2 x RS-232. To z kolei sprawia, że może ona płynnie współpracować z kilkoma urządzeniami równocześnie, np. z komputerem, czytnikiem kodów kreskowych, wagą elektroniczną i szufladą na pieniądze. Ponadto, model Pro 300 Online obsługuje uniwersalny protokół komunikacyjny ECR-EFT. Rozwiązanie to pozwala na proste zintegrowanie kasy fiskalnej od Farex z różnymi terminalami płatniczymi.

Related Posts

Kasy fiskalne Novitus z panelem dotykowym i systemem Android

admin

16 czerwca, 2021

Kasy fiskalne

1 Comment

Czy prowadzenie ewidencji sprzedaży przy użyciu kasy fiskalnej może przypominać korzystanie ze smartfona lub tabletu? Urządzenia rejestrujące, o których chcemy Wam dziś opowiedzieć, niemal na każdym kroku udowadniają, że jak najbardziej tak. Wśród kas fiskalnych Novitus znajdziemy bowiem modele, które nie tylko posiadają kolorowy panel dotykowy, ale także pracują w oparciu o system operacyjny Android. […]

Read More

Maksymalnie produktywna i wydajna – kasa fiskalna Posnet Bingo Max Online

admin

21 grudnia, 2020

Kasy fiskalne

1 Comment

Posnet Bingo Max Online to nadal „świeża” propozycja dla przedsiębiorców. Kasa fiskalna polskiego producenta stosunkowo niedawno zadebiutowała na krajowym rynku technologii sprzedaży. W tym wpisie przyjrzymy się bliżej możliwościom wspomnianego urządzenia. Sprawdzimy m.in. najważniejsze funkcje Bingo Max Online, parametry techniczne tego modelu oraz dostępne warianty nowej kasy fiskalnej od Posnet.

Read More

1 Comment

  • euzebiO on 11 marca, 2022

    nie wiem, jak to faktycznie wypada „w praniu”, ale, czytając ten tekst, miałem poczucie, że – w przeciwieństwie do kiedyś – Farex potrafi zaoferować naprawdę niezłe możliwości jak na ten segment kas fiskalnych online. czy tak rzeczywiście jest, ktoś korzysta z pro 300?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozwiąż CAPTCHA *