Maksymalnie produktywna i wydajna – kasa fiskalna Posnet Bingo Max Online

admin

21 grudnia, 2020

Kasy fiskalne

1 Comment

Posnet Bingo Max Online to nadal „świeża” propozycja dla przedsiębiorców. Kasa fiskalna polskiego producenta stosunkowo niedawno zadebiutowała na krajowym rynku technologii sprzedaży. W tym wpisie przyjrzymy się bliżej możliwościom wspomnianego urządzenia. Sprawdzimy m.in. najważniejsze funkcje Bingo Max Online, parametry techniczne tego modelu oraz dostępne warianty nowej kasy fiskalnej od Posnet.

Wybór interfejsu do współpracy z CRK

Posnet Bingo Max Online, podobnie jak wiele innych urządzeń fiskalnych online, oferuje wybór interfejsu komunikacyjnego, który będzie później wykorzystywany m.in. do współpracy z Centralnym Repozytorium Kas. W tym modelu polskiego producenta dostępne są następujące sposoby łączność z CRK: przez LAN (złącze Ethernet jest dostępne w każdym wariancie), Wi-Fi (opcja) lub modem GSM (opcja). Innymi słowy, Bingo Max Online może zaoferować zarówno przewodowe, jak i bezprzewodowe transmitowanie danych. Kasę fiskalną Posnet da się więc dostosować do rodzaju łącza internetowego, które na co dzień jest wykorzystywane w konkretnej działalności gospodarczej.

Parametry bazy towarowej w Bingo Max Online

Konfigurowanie bazy towarowej to jedna z najważniejszych czynności, którą trzeba wykonać przed rozpoczęciem rejestrowania obrotu przy użyciu kasy fiskalnej. Parametry bazy danych mają też oczywiście znacznie w przyszłości, gdy zależy nam na wprowadzeniu zmian w zdefiniowanych już pozycjach PLU lub po prostu na dodaniu kolejnych produktów bądź usług do pamięci urządzenia. A jak to wszystko wygląda w przypadku Posnet Bingo Max Online? Do dyspozycji przedsiębiorcy jest tutaj łącznie 10 000 pozycji towarowych, które da się dodatkowo podzielić na 100 kategorii.

Można więc przyjąć, że kasa fiskalna Posnet, pod względem parametrów bazy PLU, jest dobrą propozycją dla małych oraz średnich działalności gospodarczych. W takich przedsiębiorstwach model Bingo Max Online powinien umożliwić jednoznaczne zdefiniowanie wszystkich elementów asortymentu – bez konieczności programowania kilku produktów lub usług pod jedną pozycją towarową. Warto też dodać, że kasa Posnet wystawia paragony z nazwami PLU, które mogą mieć maksymalnie 40 znaków. W zdecydowanej większości przypadków niweluje to problem ze stosowaniem nieczytelnych skrótów.

Panel kasjera oraz mechanizm drukujący kasy Posnet

Przy okazji omawiania urządzenia rejestrującego sprzedaż zawsze warto wspomnieć o jego obsłudze. W przypadku kasy fiskalnej istotne są więc 3 kluczowe elementy, z których korzysta się najczęściej: wyświetlacze, klawiatura oraz mechanizm drukujący. Jakie ekrany zastosowano w modelu Bingo Max Online? Kasa rejestrująca Posnet posiada 2 graficzne wyświetlacze LCD, które pracują w rozdzielczości 240 x 64 px. Ważne komunikaty na temat przebiegu obsługi są więc tu doskonale widoczne zarówno dla kasjera, jak i klientów firmy. W urządzeniu znalazła się też „tradycyjna” klawiatura mechaniczna, która oferuje zaprogramowanie nawet 42 skrótów klawiszowych. Jak łatwo zgadnąć, dzięki temu możliwe jest korzystanie z trybu szybkiej sprzedaży, czyli błyskawicznego wywoływania często wybieranych produktów lub usług.

Posnet Bingo Max Online

Kilka słów wypadałoby też poświęcić mechanizmowi drukującemu, który jest obecny w Posnet Bingo Max Online. Zapewnia on wystawianie dokumentów z prędkością 16 linii na sekundę oraz prosty montaż rolki papieru termicznego. Co więcej, technologia wydruku omawianej kasy pozwala na umieszczenie logo firmy w nagłówku paragonu oraz NIP-u nabywcy w części fiskalnej wspomnianego dowodu sprzedaży (zgodnie z wymogami MF).

 

Patrząc całościowo, Posnet Bingo Max Online to ostatnimi czasy jedna z ciekawszych premier w branży fiskalnej. Sami jesteśmy ciekawi, jak na nowe urządzenie polskiego producenta zareagują przedsiębiorcy. Czy Bingo Max Online, wzorem poprzednich kas rejestrujących z linii Posnet Bingo, będzie jednym z chętniej wybieranych modeli? Same parametry i funkcje urządzenia wskazują na to, że tak. Konkretną odpowiedź na to pytanie poznamy jednak w przyszłości 😉

Related Posts

Jakie parametry i funkcje posiada kasa fiskalna Farex Pro 300 Online?

Farex Pro 300 Online to obecnie jedna z najtańszych kas rejestrujących nowszego typu, po jaką mogą sięgnąć polscy przedsiębiorcy. Urządzenie jest dostępne na rynku już od 2019 roku, a więc praktycznie od początku funkcjonowania w naszym kraju systemu fiskalizacji online. Jednak przekazywanie wymaganych danych do Centralnego Repozytorium Kas to nie jedyna opcja, którą oferuje ten […]

Read More

Kasy fiskalne Novitus z panelem dotykowym i systemem Android

admin

16 czerwca, 2021

Kasy fiskalne

1 Comment

Czy prowadzenie ewidencji sprzedaży przy użyciu kasy fiskalnej może przypominać korzystanie ze smartfona lub tabletu? Urządzenia rejestrujące, o których chcemy Wam dziś opowiedzieć, niemal na każdym kroku udowadniają, że jak najbardziej tak. Wśród kas fiskalnych Novitus znajdziemy bowiem modele, które nie tylko posiadają kolorowy panel dotykowy, ale także pracują w oparciu o system operacyjny Android. […]

Read More

1 Comment

  • adamo on 29 grudnia, 2020

    o! jakoś umknęła mojej uwadze ta kasa fiskalna, a wydaje się naprawdę ciekawa pod względem funkcjonalności! no i ten design 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozwiąż CAPTCHA *