Novitus HD E, czyli drukarka fiskalna do zadań specjalnych

Jakiś czas temu mówiliśmy o systemowej kasie fiskalnej, która, dzięki wysokim parametrom i szerokim możliwościom, wyróżnia się na tle innych tego typu urządzeń. Tym razem tematem wpisu będzie wyjątkowa drukarka rejestrująca, stworzona dla naprawdę wymagających przedsiębiorców. Dlaczego się tak o niej mówi? Jakie rozwiązania stoją za wysoką oceną tej technologii?

Drukarki fiskalne tym różnią się od kas, że do prawidłowego działania wymagają współpracy z komputerem i programem sprzedażowym. Z drugiej strony jednak oferują znacznie wyższe parametry użytkowe, niż drugi rodzaj technologii handlowych – a dotyczą one bazy towarowej, często szybkości wystawiania paragonów oraz innych aspektów. Dlatego drukarki nieraz wykorzystywane są do pracy przy większym natężeniu ruchu oraz zdecydowanie szerszym asortymencie. Jednak model Novitus HD E to urządzenie szczególne, obdarzone wyjątkowymi możliwościami praktycznie w każdym zakresie prowadzenia działalności handlowej. Przyjrzyjmy się wspólnie tym właściwościom.

Pojemnie i precyzyjnie

Jeśli chodzi o bazę towarową – zdecydowanie mówimy tu o imponującym, dotąd niepobitym rekordzie. Model marki Novitus jest w stanie obsłużyć aż 1 000 000 pozycji, zdefiniowanych w programie sprzedażowym. Przedsiębiorca, który korzysta z drukarki HD E z pewnością nie musi martwić się o wprowadzenie i precyzyjne opisanie (zwłaszcza dzięki możliwości nadawania towarom i usługom nazw o długości do 60 znaków) wszystkich elementów asortymentu. Co więcej, jest on również przygotowany na rozwój działalności handlowej oraz poszerzenie dotychczasowej oferty o kolejne produkty.

Nowocześnie i oszczędnie

Skoro model marki Novitus zalicza się do zaawansowanych technologii, trudno, żeby nie posiadał jednej, istotnej funkcji. Wskazywałyby na to również wysokie parametry HD E oraz zadania, do jakich drukarka została przygotowana. O czym mowa? Urządzenie pozwala na zapis kopii paragonów w formie elektronicznej. Funkcja ta, umożliwiająca umieszczanie informacji o zarejestrowanych transakcjach na małej karcie pamięci, niesie za sobą wiele korzyści. Przede wszystkim – łatwość przenoszenia danych na komputer oraz inne nośniki (co dodatkowo zabezpiecza dokumentację). Poza tym – zaoszczędzenie na materiałach eksploatacyjnych, których normalnie trzeba użyć w rozwiązaniu tradycyjnym (przy elektronicznej kopii wystarczy do pracy jedna rolka). I wreszcie – znaczne uproszczenie realizacji fiskalnych wymogów, związanych z przechowywaniem kopii paragonów (cyfrowy zapis danych oznacza koniec gromadzenia w sterylnych warunkach wielu papierowych wydruków).

Szybko i funkcjonalnie

W HD E na uwagę zasługuje również to, co szczególnie istotne w tego typu urządzeniach, a mianowicie – mechanizm drukujący. Pierwszą zaletą jest szybkość działania modelu marki Novitus, wystawiającego paragony i dokumenty niefiskalne z prędkością 47 linii na sekundę. Druga zaś to precyzja i konfiguracja wydruku: HD E pracuje przy użyciu rolki papieru, której szerokość może wynosić zarówno 57 mm, jak i 80 mm, a co więcej – precyzyjnie odcina wszystkie dokumenty za pomocą profesjonalnego obcinacza. Oczywiście, urządzenie obsługuje faktury VAT i wiele rodzajów wydruków niefiskalnych i dodatkowo pozwala umieścić na nich NIP klienta, logo firmy czy też kody 2D.

Przejrzyście i atrakcyjnie

Jedną ze szczególnych cech modelu marki Novitus na pewno jest wyświetlacz, który występuje w 2 wariantach konstrukcyjnych: jako zintegrowany z obudową drukarki lub wolnostojący. Dzięki temu HD E w łatwy sposób dostosowuje się to warunków danego miejsca pracy. Ale to nie wszystko, co może zaoferować to rozwiązanie. Kolorowy ekran zapewnia nie tylko przejrzyste wyświetlanie wszystkich komunikatów (także przy gorszym oświetleniu), ale również i filmów reklamowych. Użytkownik może również zmienić „skórkę” menu, co razem z pozostałymi możliwościami ekranu znacząco podwyższa prestiż przedsiębiorstwa, atrakcyjność świadczonych usług, estetykę miejsca pracy oraz promocję punktu handlowego.

 

Do tego wszystkiego warto dodać, że urządzenie posiada nieduże gabaryty i solidną konstrukcję, przez co tym bardziej znajduje zastosowanie w różnego typu branżach i działalnościach gospodarczych. Wybraliśmy i opisaliśmy nie wszystkie, ale najciekawsze dla nas cechy drukarki – jeśli jednak zainteresował Was model HD E i chcielibyście dowiedzieć się o nim więcej, wystarczy wejść na tę stronę. Jesteśmy ciekawi, co sądzicie o tym urządzeniu i samym tekście – komentujcie śmiało!

Related Posts

Elzab Zeta Online – najważniejsze cechy i parametry techniczne drukarki

Zdaniem producenta modelu Zeta Online, czyli polskiej firmy Elzab, wspomniane urządzenie to mała drukarka fiskalna z dużymi możliwościami. W dzisiejszym wpisie postaramy się sprawdzić, czy faktycznie mamy do czynienia z taką technologią sprzedaży. Przyjrzymy się więc nie tylko najważniejszym parametrom i funkcjonalności drukarki fiskalnej Elzab Zeta Online, ale także jakości wykonania tego urządzenia rejestrującego. Zapraszamy […]

Read More

Poznaliśmy już najmniejszą drukarkę online. Oto Posnet Temo w nowej wersji!

Każdego dnia docierają do nas kolejne informacje na temat urządzeń fiskalnych online. Jak wiadomo, niedługo zaczną obowiązywać zmiany w ustawie o VAT, które umożliwią instalowanie i stosowanie modeli nowego typu. Dziś natomiast chcielibyśmy podzielić się tym, co wiemy na temat najmniejszej drukarki fiskalnej online, która w maju 2019 roku trafi do ofert dealerów technologii sprzedaży. […]

Read More

1 Comment

  • dobratechnologia on 15 maja, 2016

    Sam nie wiem, co lepsze jest w tej drukarce – parametry, czy funkcje oraz rozwiązania, jak właśnie ten ekran 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozwiąż CAPTCHA *