Elzab K10 – co oferuje ekran dotykowy w kasie fiskalnej?

admin

11 kwietnia, 2016

Kasy fiskalne

1 Comment

Co jakiś czas możemy być świadkami powstawania innowacyjnych rozwiązań, które przekraczają standardy funkcjonujące w technologiach użytkowych. Nie inaczej jest w przypadku branży fiskalnej. Pewne urządzenia rejestrujące oferują nie tylko wyższe parametry czy dodatkowe funkcje, ale wręcz niespotykane dotąd opcje, odbijające swój ślad w różnych aspektach prowadzenia działalności handlowej. I dziś kilka słów o jednym z takich przypadków – Elzab K10.

Kasa fiskalna z ekranem dotykowym

Sama idea nie była całkowitą nowością – gdybyśmy mieli mówić o dosłownie pierwszym panelu dotykowym, musielibyśmy odnieść się przynajmniej do drukarki rejestrującej Emar Tempo 3. Co nie zmienia faktu, że jeśli chodzi o kasy fiskalne, jest to pierwsza sytuacja zastosowania tego typu rozwiązania. W dodatku, zaawansowanego technologicznie oraz atrakcyjnego w wyglądzie i użyciu. Panel dotykowy modelu K10 to skuteczne połączenie 2 elementów – wyświetlacza operatora oraz klawiatury – dzięki któremu każdy z nich zyskuje dodatkowe właściwości.

Panel dotykowy – wyświetlacz

A zatem, pierwszym elementem, jaki zawiera panel dotykowy, jest ekran operatora – obszerny, podświetlany, kolorowy, w technologii TFT, o przekątnej: 4,3”. Rozwiązanie to zapewnia dobrą widoczność wszystkich komunikatów i klawiszy praktycznie w każdych warunkach, zarówno przy gorszym oświetleniu pomieszczenia, jak i dużym nasłonecznieniu. Co więcej, ekran pozwala emitować kody QR. A w dodatku, odznacza się wyjątkową odpornością na zarysowania i wilgoć.

Panel dotykowy – klawiatura

Drugi element panelu dotykowego w kasie fiskalnej Elzab K10 to klawiatura – intuicyjna w obsłudze i bardzo funkcjonalna. Ekran doskonale reaguje na dotyk, nawet, gdy jest obsługiwany w grubych, zimowych rękawicach. Liczba i wielkość wyświetlanych przycisków zmienia się kontaktowo, a wśród nich nie zabrakło oczywiście tych funkcyjnych. Dzięki nim istnieje możliwość programowania własnych skrótów klawiszowych oraz przypisywania ich popularnym towarom i usługom czy też ważnym opcjom urządzenia – takim, jak choćby wykonanie raportu dobowego lub miesięcznego.

Innowacyjne rozwiązanie – ale z korzyścią dla kogo?

Trzeba przyznać, że panel dotykowy należy do dość ciekawych i, co najważniejsze, praktycznych rozwiązań technologicznych, jeśli chodzi o rynek fiskalny. Niemniej, prawdopodobnie jakaś część przedsiębiorców zada sobie pytanie: czy ten „bajer” jest potrzebny do obsługi klientów? I kto tak naprawdę z niego skorzysta?

Okazuje się jednak, że ekran dotykowy to propozycja dla większości branż i rodzajów działalności. Jego wytrzymałość, w połączeniu z solidną konstrukcją kasy, pozwala na zastosowanie modelu K10 w trudnych warunkach pracy. Jego estetyka, razem z oryginalnym, nowoczesnym designem urządzenia, podkreśla atrakcyjność świadczonych usług. A co najważniejsze – scalenie wyświetlacza i klawiatury pozwoliło uzyskać kasę rejestrującą o niewielkich gabarytach, sprawdzającą się zarówno w handlu stacjonarnym, jak i mobilnym.

Fiskalny smartfon

Model marki Elzab został swego czasu nazwany „smartfonem wśród kas fiskalnych”. Określenie to może spowodować uśmiech na twarzy, ale, mówiąc poważnie, nie jest ono dalekie od prawdy. Pod względem sposobu funkcjonowania i obsługi, K10 bardzo przypomina dzisiejsze, tak popularne urządzenia mobilne. Ten krok w kierunku spójnej wizji technologii użytkowych dodatkowo przyciąga współczesnych użytkowników, którzy już intuicyjnie, bez zagłębiania się w instrukcję, są w stanie korzystać z podobnych rozwiązań.

Elzab K10 to kasa fiskalna, w której panel dotykowy jest tylko jednym z spośród jej ciekawych i praktycznych opcji. Pozostałe informacje można znaleźć na tej stronie, a tymczasem komentujcie pod wpisem, co sądzicie o technologiach sprzedaży z tego typu rozwiązaniami.

Related Posts

Jakie parametry i funkcje posiada kasa fiskalna Farex Pro 300 Online?

Farex Pro 300 Online to obecnie jedna z najtańszych kas rejestrujących nowszego typu, po jaką mogą sięgnąć polscy przedsiębiorcy. Urządzenie jest dostępne na rynku już od 2019 roku, a więc praktycznie od początku funkcjonowania w naszym kraju systemu fiskalizacji online. Jednak przekazywanie wymaganych danych do Centralnego Repozytorium Kas to nie jedyna opcja, którą oferuje ten […]

Read More

Kasy fiskalne Novitus z panelem dotykowym i systemem Android

admin

16 czerwca, 2021

Kasy fiskalne

1 Comment

Czy prowadzenie ewidencji sprzedaży przy użyciu kasy fiskalnej może przypominać korzystanie ze smartfona lub tabletu? Urządzenia rejestrujące, o których chcemy Wam dziś opowiedzieć, niemal na każdym kroku udowadniają, że jak najbardziej tak. Wśród kas fiskalnych Novitus znajdziemy bowiem modele, które nie tylko posiadają kolorowy panel dotykowy, ale także pracują w oparciu o system operacyjny Android. […]

Read More

1 Comment

  • witek on 19 kwietnia, 2016

    o właśnie dokonałem zakupu tego modelu 😀

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozwiąż CAPTCHA *