Elzab Zeta Online – najważniejsze cechy i parametry techniczne drukarki

Zdaniem producenta modelu Zeta Online, czyli polskiej firmy Elzab, wspomniane urządzenie to mała drukarka fiskalna z dużymi możliwościami. W dzisiejszym wpisie postaramy się sprawdzić, czy faktycznie mamy do czynienia z taką technologią sprzedaży. Przyjrzymy się więc nie tylko najważniejszym parametrom i funkcjonalności drukarki fiskalnej Elzab Zeta Online, ale także jakości wykonania tego urządzenia rejestrującego. Zapraszamy do lektury ?

Kompaktowe urządzenie fiskalne do pracy stacjonarnej

Drukarka fiskalna Elzab Zeta Online to bez wątpienia urządzenie o kompaktowej konstrukcji. Wymiary wspomnianego modelu wynoszą zaledwie 90 x 111 x 170 mm (wysokość, szerokość, długość). Natomiast jego waga to tylko 0,91 kg. Mamy więc do czynienia z parametrami fizycznymi, które często charakteryzują kasy oraz drukarki fiskalne do handlu mobilnego. Niemniej, podejrzewamy, że Elzab Zeta Online sprawdzi się prędzej w różnego typu placówkach sprzedażowych lub usługowych (bądź punktach łączących w sobie obydwa rodzaje działalności). I z pewnością można liczyć na to, że drukarka w takich miejscach zajmie bardzo mało powierzchni na stanowiskach obsługi klientów. Warto też wspomnieć, iż model Zeta Online występuje w 2 wariantach kolorystycznych – czarnym oraz białym.

Drukarka fiskalna, która ma funkcjonalność online

Zgodnie z nazwą urządzenia, Zeta Online posiada funkcjonalności określone wymogami, które muszą spełniać drukarki fiskalne online. Mowa tutaj w szczególności o współpracy takiej technologii sprzedaży z Centralnym Repozytorium Kas. Co ważne, w przypadku tego modelu marki Elzab dostępne są 2 sposoby transmitowania danych do serwerów CRK. Po pierwsze, Zeta Online można podłączyć przez USB do komputera, z którego udostępnimy internet. Po drugie, drukarka posiada wbudowany interfejs komunikacyjny Wi-Fi, gwarantujący bezprzewodowe przekazywanie informacji do Centralnego Repozytorium Kas. Warto też dodać, że urządzenie zostało wyposażone w tzw. pamięć chronioną. Wspomniane ogniwo drukarki odpowiada m.in. za cyfrowe archiwizowanie kopii wystawionych paragonów fiskalnych.

Duża baza PLU i praca w systemie sprzedaży

Czy drukarka fiskalna Elzab Zeta Online poradzi sobie w firmach, które oferują rozbudowany asortyment? I to jeszcze jak! Wystarczy wspomnieć o tym, że ta drukarka fiskalna będzie w stanie obsłużyć nawet 500 000 pozycji towarowych (pół miliona!). Wszystkie pozycje towarowe trzeba oczywiście wcześniej skonfigurować w oprogramowaniu sprzedażowym. Na szczęście Zeta Online doskonale współpracuje z takimi programami komputerowymi ? Drukarkę wyposażono w aż 3 różne protokoły komunikacyjne: Elzab, ELZABSTX i Thermal. W rezultacie, urządzenie jest kompatybilne z wieloma programami do zarządzania sprzedażą czy magazynem.

Udogodnieniem dla użytkownika będzie także fakt, że Zeta Online zapewnia różne sposoby łączności z firmowym komputerem. Przewodowa współpraca może się odbywać za pośrednictwem portu RS-232 lub USB. Natomiast bezprzewodowa – przy zastosowaniu modułu komunikacyjnego Wi-Fi/Bluetooth. Wszystko to sprawia, że Elzab Zeta Online będzie się komunikowała praktycznie z każdym komputerem: stacjonarnym czy przenośnym.

 

Naszym zdaniem producent doskonale opisał swoją drukarkę rejestrującą. Elzab Zeta Online to naprawdę małe urządzenie fiskalne z ogromnymi możliwościami. A na koniec bonusowa ciekawostka ? Ten model można rozbudować o graficzny, wolnostojący ekran TFT, który pozwala m.in. na wyświetlanie powitań czy komunikatów reklamowych. Niezły bajer w tak niepozornej technologii sprzedaży ?

Related Posts

Poznaliśmy już najmniejszą drukarkę online. Oto Posnet Temo w nowej wersji!

Każdego dnia docierają do nas kolejne informacje na temat urządzeń fiskalnych online. Jak wiadomo, niedługo zaczną obowiązywać zmiany w ustawie o VAT, które umożliwią instalowanie i stosowanie modeli nowego typu. Dziś natomiast chcielibyśmy podzielić się tym, co wiemy na temat najmniejszej drukarki fiskalnej online, która w maju 2019 roku trafi do ofert dealerów technologii sprzedaży. […]

Read More

Niepozorny dokument o niebagatelnym znaczeniu – książka serwisowa

Praca przedsiębiorcy z urządzeniem rejestrującym polega w dużej mierze na prowadzeniu zróżnicowanej dokumentacji. Wystarczy tu wymienić wydawanie paragonów oraz gromadzenie ich kopii, sporządzanie raportów dobowych i miesięcznych czy tworzenie ewidencji zwrotów bądź reklamacji. Swój istotny udział w tej dokumentacji ma również książka serwisowa, która z początku może się wydawać nieistotnym plikiem kartek. Warto więc nieco […]

Read More

1 Comment

  • RafałBB on 8 kwietnia, 2020

    O właśnie – to drukarka fiskalna, która udowadnia, że piękno (w tym przypadku: funkcjonalność, wygodna obsługa, wydajność) potrafi tkwić w prostocie. Nie wiem jak inni, ale ja mam dobre doświadczenia z tym urządzeniem, mogę spokojnie polecić. a co inni sądzą???

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozwiąż CAPTCHA *