Thermal HD – wydajna drukarka marki Posnet

Niewiele jest na polskim rynku drukarek fiskalnych, które mogą się pochwalić tak licznymi i przede wszystkim pozytywnymi opiniami. Jednym z takich urządzeń z pewnością jest Posnet Thermal HD. I w sumie w tym przypadku korzystne zdania na temat wspomnianego modelu nie powinny nikogo dziwić. Thermal HD to bowiem wyjątkowo wydajna i praktyczna drukarka, która znajduje zastosowanie w różnych przedsiębiorstwach.

Wszechstronny mechanizm drukujący

Praca mechanizmu termicznego, zwłaszcza w drukarce fiskalnej, to kwestia pierwszorzędna. Trudno wyobrazić sobie urządzenie tego typu, które nie posiadałoby sprawnej i wytrzymałej technologii emitowania różnych dokumentów (paragonów, faktur VAT, raportów dobowych, wydruków niefiskalnych). W przypadku Posnet Thermal HD mamy jednak do czynienia z dodatkowymi udogodnieniami.

Po pierwsze, drukarka już standardowo jest wyposażona w ceramiczny obcinacz papieru. Dzięki temu wystawianie i wydawanie paragonów klientom zdecydowanie zyskuje na szybkości. Po drugie, model Thermal HD obsługuje 2 szerokości papieru – 57 lub 80 mm. To z kolei zapewnia dostosowanie wydruków do potrzeb konkretnej działalności gospodarczej.

Port sieciowy LAN w standardzie

Praca w systemie sprzedażowym lub sprzedażowo-magazynowym to dla Posnet Thermal HD żadne wyzwanie. I nie są to słowa rzucane na wiatr… Drukarka nie tylko posiada 2 porty RS-232 oraz interfejs komunikacyjny USB, ale także złącze sieciowe LAN – i to już w standardzie! W rezultacie, model ten doskonale współpracuje z komputerem stacjonarnym, laptopem lub terminalem komputerowym, na którym zainstalowany jest program do zarządzania handlem czy magazynem. Ponadto, do Posnet Thermal HD można bezpośrednio podłączyć szufladę na pieniądze.

Kopia paragonów na karcie pamięci

W dzisiejszych czasach coraz częściej odchodzi się od przechowywania dokumentacji w formie papierowej. Ten sposób archiwizowania danych jest po prostu kłopotliwy – wymaga przeznaczenia oddzielnego miejsca do składowania informacji oraz dbania o ich czytelność. Na szczęście we współczesnych drukarkach fiskalnych bardzo często stosuje się moduły elektronicznej kopii paragonów. I właśnie te rozwiązania technologiczne pozwalają na przechowywanie istotnej dokumentacji w formie cyfrowej – na karcie pamięci.

Z kopią elektroniczną wiąże się wiele udogodnień. Oprócz oczywistej wygody użytkowania drukarki, technologia ta zapewnia też mniejsze koszty eksploatacji urządzenia. Do pracy niezbędne jest bowiem stosowanie tylko 1 rolki papieru termicznego (jednorazowo). Dodatkowo, dane zgromadzone na karcie pamięci można zapisać na dysku twardym komputera, płycie DVD lub pendrivie. To z kolei pozwala na skuteczne zabezpieczenie kopii paragonów fiskalnych.

Parametry fizyczne drukarki fiskalnej Thermal HD

Zdajemy sobie sprawę z tego, że w przypadku drukarek fiskalnych nie każdy zwraca uwagę na tę cechę urządzenia. O czym mowa? Oczywiście o gabarytach danego modelu. W praktyce często okazuje się jednak, że właśnie wymiary drukarki odgrywają istotną rolę w aranżacji stanowiska obsługi klientów.

Pod tym względem Thermal HD również nie ma się czego wstydzić. Urządzenie posiada kompaktowe gabaryty i elegancki design. Ponadto, niewątpliwą zaletą wspomnianego modelu są 2 wersje konstrukcyjne – z wyświetlaczem standardowym lub wolnostojącym. Jak łatwo zgadnąć, pozwala to na łatwe dostosowanie drukarki fiskalnej Posnet do miejsca prowadzenia sprzedaży w firmie.

 

Na tej stronie internetowej możecie sprawdzić szczegółowy opis drukarki fiskalnej Posnet Thermal HD. A jeżeli będziecie mieli jakieś pytania, to zachęcamy do zamieszczania ich w komentarzach pod wpisem 😉

Related Posts

Elzab Zeta Online – najważniejsze cechy i parametry techniczne drukarki

Zdaniem producenta modelu Zeta Online, czyli polskiej firmy Elzab, wspomniane urządzenie to mała drukarka fiskalna z dużymi możliwościami. W dzisiejszym wpisie postaramy się sprawdzić, czy faktycznie mamy do czynienia z taką technologią sprzedaży. Przyjrzymy się więc nie tylko najważniejszym parametrom i funkcjonalności drukarki fiskalnej Elzab Zeta Online, ale także jakości wykonania tego urządzenia rejestrującego. Zapraszamy […]

Read More

Poznaliśmy już najmniejszą drukarkę online. Oto Posnet Temo w nowej wersji!

Każdego dnia docierają do nas kolejne informacje na temat urządzeń fiskalnych online. Jak wiadomo, niedługo zaczną obowiązywać zmiany w ustawie o VAT, które umożliwią instalowanie i stosowanie modeli nowego typu. Dziś natomiast chcielibyśmy podzielić się tym, co wiemy na temat najmniejszej drukarki fiskalnej online, która w maju 2019 roku trafi do ofert dealerów technologii sprzedaży. […]

Read More

1 Comment

  • Michal on 8 lutego, 2017

    Posiadam, uzywam i jestem bardzo zadowolny z tego urzadzenia fiskalnego 🙂 smialo polecam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozwiąż CAPTCHA *