Podsumowanie 2017 roku – nowe kasy i projekty przepisów

Do końca 2017 roku zostało już bardzo niewiele czasu. W związku z tym, warto podsumować najważniejsze wydarzenia minionych 12 miesięcy. A w branży fiskalnej działo się przez ten czas naprawdę dużo. I nie chodzi tylko o premiery nowych urządzeń rejestrujących, m.in. modeli marki Farex czy Elzab. 2017 rok upłynął także pod znakiem intensywnych prac nad nowymi przepisami fiskalnymi.

Nowe urządzenia fiskalne w 2017 roku

Każdego roku na rynek technologii sprzedaży trafiają nowe urządzenia rejestrujące. Z jakimi premierami mieliśmy do czynienia w ostatnich 12 miesiącach? Do oferty dystrybutorów kas fiskalnych trafiły m.in. „odświeżone” modele marki Farex: Perła E Plus, Perła Plus oraz Bursztyn Plus. Co więcej, wspomniany producent wprowadził na rynek dobrze znane urządzenie, ale w wariancie z kopią elektroniczną, czyli Bursztyn E Plus. Można więc z pełną odpowiedzialnością napisać, że kasy tworzone przez Farex zyskały na funkcjonalności. Obecnie oferują one np. obsługę znacznie większej liczby pozycji towarowych.

Pod koniec 2017 roku zadebiutowała również wyjątkowo wydajna kasa fiskalna Elzab. Model Sigma, bo oczywiście o nim mowa, został wyposażony w szereg zaawansowanych rozwiązań technicznych, m.in. obszerny panel dotykowy, różnorodne interfejsy komunikacyjne, pojemną bazę towarową (100 000 PLU) czy system operacyjny Linux. Jeżeli zaś chodzi o premiery drukarek rejestrujących, na pewno warto wspomnieć o Emar Tempo Pro. Urządzenie to jest następcą popularnego w przeszłości modelu Tempo 3.

Projekty zmian w regulacjach prawnych

W minionych 12 miesiącach często pojawiały się informacje na temat nowych przepisów fiskalnych. W szczególności dotyczyło to Rozporządzenia w sprawie kryteriów technicznych, którym w przyszłości będą podlegały kasy rejestrujące. Wspomniane regulacje mają zacząć obowiązywać już od 1 stycznia 2018 roku. A głównym rezultatem ich wprowadzenia będzie ustanowienie systemu fiskalizacji online.

W drugiej połowie 2017 roku na stronach Rządowego Centrum Legislacji pojawił się też projekt zmian w ustawie o podatku od towarów i usług. Podobnie jak przywołane przed chwilą Rozporządzenie, ma to związek ze stopniowym przechodzeniem na stosowanie urządzeń fiskalnych online. To właśnie ustawa VAT określi te grupy podatników, którzy w pierwszej kolejności będą musieli zainstalować kasy rejestrujące nowego typu.

 

Niedługo zapewne uznamy, że w porównaniu z 2018, rok 2017 był naprawdę spokojny 😉 Ze stawianiem takich tez warto jednak poczekać. Najbliższych 12 miesięcy pokaże, jak nowe przepisy wpłyną na branże fiskalną.

Related Posts

Przenośne kasy fiskalne online – co oferują działalnościom mobilnym?

Małe i lekkie kasy rejestrujące online stanowią coraz większy procent urządzeń, które w ogóle są dostępne na polskim rynku fiskalnym. Wynika to, rzecz jasna, z rosnącej popularności kompaktowych technologii sprzedaży. Urządzenia tego typu sprawdzają się m.in. w różnych działalnościach mobilnych. A pod jakimi względami konkretnie przenośne kasy fiskalne online są przystosowane do pracy w terenie?

Read More

Waga prosta – główne cechy urządzenia kontrolnego

Dziś zapraszamy Was do lektury artykułu dotyczącego wag kontrolnych. Nie są to może najbardziej zaawansowane technicznie i najciekawsze urządzenia pomiarowe, jakie znajdziemy na polskim rynku, ale trudno zaprzeczyć temu, że od wielu lat niezmiennie cieszą się dużym zainteresowaniem przedsiębiorców reprezentujących różne branże. A wynika to nie tylko ze stosunkowo niskich cen wag kontrolnych, ale także […]

Read More

1 Comment

  • Franek on 15 grudnia, 2017

    Model Sigma wygląda całkiem nowocześnie i obiecująco. Ciekawe jakie będą opinie użytkowników.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Rozwiąż CAPTCHA *