Jakie wagi elektroniczne są dziś dostępne na rynku?

Współcześnie zarówno wiele sklepów, jak i innego rodzaju punktów handlowo-usługowych, nie może się obejść bez odpowiedniej wagi elektronicznej. A przecież urządzenia tego typu są również stosowane w magazynach firmowych, np. do mierzenia masy najcięższych towarów. Co za tym idzie, trudno się dziwić, że na rynku są dziś dostępne różnego rodzaju wagi elektroniczne. Poszczególne modele muszą bowiem spełniać oczekiwania konkretnych działalności gospodarczych.

Różne typy wag elektronicznych

Na chwilę obecną można wyróżnić 6 podstawowych rodzajów wag elektronicznych. Są to urządzenia: proste, kalkulacyjne, etykietujące, multimedialne (komputerowe), do zabudowy oraz platformowe. Wagi reprezentujące poszczególne rodzaje różnią się nie tylko gabarytami, ale także funkcjami i parametrami. Ponadto, także wewnątrz danej grupy urządzeń znajdują się modele o odmiennych specyfikacjach technicznych.

Ważne funkcje i parametry

Jak łatwo zgadnąć, wagi służą przede wszystkim do wykonywania pomiarów masy. Dlatego istotnym parametrem takich urządzeń są zakresy oraz dokładności ważenia. Modele do zastosowań sklepowych obsługują zazwyczaj towary o maksymalnej masie 15-30 kg. Natomiast w przypadku urządzeń platformowych, górny zakres ważenia może wynosić nawet 300 kg! Ponadto, wiele wag oferuje pewną elastyczność w tej materii. Mianowicie, posiadają one 2 zakresy ważenia oraz funkcję dopasowywania trybu pracy do bieżących potrzeb (wraz z odpowiednią dokładnością pomiaru masy).

Wagi w rozwiązaniach systemowych

W zależności od rodzaju, waga może funkcjonować albo samodzielnie, albo w połączeniu z innym urządzeniem elektronicznym, np. kasą fiskalną, komputerem albo terminalem komputerowym, skanerem kodów kreskowych. Pierwszy przypadek dotyczy najczęściej modeli prostych oraz platformowych. Z kolei do drugiego zaliczylibyśmy wagi etykietujące, kalkulacyjne, do zabudowy oraz multimedialne.

Od urządzeń służących do pomiaru masy, które mają dodatkowo funkcjonować w rozwiązaniu systemowym, wymaga się często obecności konkretnych portów komunikacyjnych. Liczba oraz typ obsługiwanych interfejsów są oczywiście uzależnione od specyfikacji danego modelu. Najpopularniejszymi złączami, które stosuje się dziś w wagach elektronicznych, są RS-232, USB oraz Ethernet.

 

Jeżeli nie jesteśmy pewni, jaki rodzaj wagi elektronicznej sprawdzi się w naszej firmie, powinniśmy skontaktować się z dystrybutorem urządzeń tego typu. Doświadczony dostawca nie tylko pomoże w wyborze właściwego modelu, ale także zaproponuje kompleksowe rozwiązania dla biznesu oraz zapewni szkolenie z obsługi.

Related Posts

Przenośne kasy fiskalne online – co oferują działalnościom mobilnym?

Małe i lekkie kasy rejestrujące online stanowią coraz większy procent urządzeń, które w ogóle są dostępne na polskim rynku fiskalnym. Wynika to, rzecz jasna, z rosnącej popularności kompaktowych technologii sprzedaży. Urządzenia tego typu sprawdzają się m.in. w różnych działalnościach mobilnych. A pod jakimi względami konkretnie przenośne kasy fiskalne online są przystosowane do pracy w terenie?

Read More

Waga prosta – główne cechy urządzenia kontrolnego

Dziś zapraszamy Was do lektury artykułu dotyczącego wag kontrolnych. Nie są to może najbardziej zaawansowane technicznie i najciekawsze urządzenia pomiarowe, jakie znajdziemy na polskim rynku, ale trudno zaprzeczyć temu, że od wielu lat niezmiennie cieszą się dużym zainteresowaniem przedsiębiorców reprezentujących różne branże. A wynika to nie tylko ze stosunkowo niskich cen wag kontrolnych, ale także […]

Read More

1 Comment

  • MorI on 18 października, 2016

    ja korzystam z szalki ważącej, którą zakupiłem do kasy posnet revo i muszę powiedzieć, że spełniła moje oczekiwania – ważenie towarów odbywa się szybko i łatwo, bo za pomocą klawiatury revo (wagi w ogóle nie trzeba obsługiwać), a wszystko razem zajmuje niewiele miejsca. tak więc jeśli ktoś by chciał posiadać kompaktową wagę bo np. dysponuje niedużym stanowiskiem pracy, to polecam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Rozwiąż CAPTCHA *