Tanie kasy fiskalne – czy warto z nich korzystać?

Cena kasy fiskalnej jest kwestią, nad którą zastanawia się wielu polskich podatników. Tym bardziej, że zakup urządzenia zawsze oznacza dodatkowe koszty dla przedsiębiorstwa. Wśród modeli dostępnych na polskim rynku istnieje jednak grupa tych najtańszych. Nie zawsze więc rozpoczynanie rejestracji obrotu musi się wiązać z dużym wydatkiem. Ponadto, tanie kasy fiskalne również zaoferują sprawne wykonywanie codziennych obowiązków.

Parametry i funkcje tanich kas fiskalnych

Jakie udogodnienia można znaleźć w tanich urządzeniach fiskalnych? Bardzo przydatną funkcjonalnością jest klawiatura z programowalnymi przyciskami. Pozwala ona bowiem na korzystanie z trybu szybkiej sprzedaży oraz zdefiniowanie bezpośredniego dostępu do często wykonywanych operacji. Należy jednak podkreślić, że liczba dostępnych do skonfigurowania skrótów klawiszowych będzie zależała od możliwości konkretnego modelu. W jednym przypadku będzie to kilka przycisków funkcyjnych, w drugim kilkanaście, zaś w trzecim – nawet kilkadziesiąt.

Współcześnie tanie kasy rejestrujące mogą się również pochwalić zastosowaniem wytrzymałych mechanizmów drukujących. Technologie te zapewniają sprawne obsługiwanie klientów firmy. Kupując urządzenie tego typu można też liczyć na obecność wydajnego akumulatora, czytelnych wyświetlaczy (kasjera i użytkownika) oraz podstawowych interfejsów komunikacyjnych (do wymiany danych z innymi elementami systemu). Dodatkowo, większość tanich kas pozwoli na zdefiniowanie asortymentu, który składa się z kilku tysięcy pozycji towarowych.

Jak jeszcze można zaoszczędzić?

Dla podatników, którzy chcieliby maksymalnie zaoszczędzić, mamy dobrą informację – zakup taniego urządzenia to nie jedyna opcja 🙂 Jest tak, gdyż każdemu przedsiębiorcy, kupującemu swoją pierwszą kasę fiskalną, przysługuje refundacja części kosztów z budżetu państwa. Ulga ta pozwala odzyskać nawet do 90% wydatku na urządzenie (nie więcej jednak niż 700 zł). Oprócz tego, „watowcy” mogą odliczyć podatek VAT. I wreszcie – podatnicy zaliczają zakup kas fiskalnych do kosztów uzyskania przychodu. Dzięki temu można odzyskać nawet do 19% wartości urządzenia.

Gdzie sprawdzą się najtańsze urządzenia?

Nie da się ukryć, że najtańsze kasy rejestrujące nie są przeznaczone dla wszystkich typów przedsiębiorstw. Najczęściej urządzenia te sprawdzają się w firmach, które potrzebują prostych rozwiązań technologicznych do zarządzania sprzedażą. Innymi słowy, to ciekawa propozycja raczej dla małych działalności gospodarczych. W przypadku bardziej rozbudowanego biznesu, tania kasa może się okazać po prostu niewystarczająca.

Related Posts

Waga prosta – główne cechy urządzenia kontrolnego

Dziś zapraszamy Was do lektury artykułu dotyczącego wag kontrolnych. Nie są to może najbardziej zaawansowane technicznie i najciekawsze urządzenia pomiarowe, jakie znajdziemy na polskim rynku, ale trudno zaprzeczyć temu, że od wielu lat niezmiennie cieszą się dużym zainteresowaniem przedsiębiorców reprezentujących różne branże. A wynika to nie tylko ze stosunkowo niskich cen wag kontrolnych, ale także […]

Read More

Kasy fiskalne Novitus z panelem dotykowym i systemem Android

admin

16 czerwca, 2021

Kasy fiskalne

1 Comment

Czy prowadzenie ewidencji sprzedaży przy użyciu kasy fiskalnej może przypominać korzystanie ze smartfona lub tabletu? Urządzenia rejestrujące, o których chcemy Wam dziś opowiedzieć, niemal na każdym kroku udowadniają, że jak najbardziej tak. Wśród kas fiskalnych Novitus znajdziemy bowiem modele, które nie tylko posiadają kolorowy panel dotykowy, ale także pracują w oparciu o system operacyjny Android. […]

Read More

2 komentarze

  • Czesław on 8 września, 2016

    Ja wolałem już zmierzyć się z tym jednorazowym, początkowym wydatkiem…teraz mam przynajmniej pewność, że moja kasa posiada wszystkie wygodne i praktyczne funkcje, jakich może potrzebować moja firma

  • rysiek on 10 września, 2016

    nawet te funkcje, które raczej firmie się nie przydadzą? 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozwiąż CAPTCHA *