W ostatnich latach rozwój technologii sprzedaży doprowadził do tego, że coraz więcej urządzeń fiskalnych to modele, które bywają niekiedy określane „modułowymi”. W tym przypadku chodzi nie tylko o kasy rejestrujące z rozszerzeniami standardowej funkcjonalności, np. opcjonalnymi interfejsami komunikacyjnymi. W ten sposób określa się też często modele, które łączą w sobie możliwości różnych urządzeń elektronicznych.
Rozwiązanie wspomniane w powyższym śródtytule odnosi się przede wszystkim do kas fiskalnych Posnet. To właśnie urządzenia tego producenta można w kompleksowy sposób połączyć z szalkami ważącymi. Funkcja kaso-wagi jest obecnie dostępna w 3 modelach marki Posnet: Ergo, Revo oraz Neo XL EJ. Na taką technologię mogą się więc zdecydować przedsiębiorcy poszukujący małej, średniej lub systemowej kasy rejestrującej. Natomiast podstawową zaletą omawianej funkcjonalności jest to, że użytkownik może wtedy zarządzać ważeniem bezpośrednio z menu urządzenia fiskalnego. Ponadto, szalka, którą da się zintegrować z Ero, Revo lub Neo XL EJ, oferuje obsługę produktów o maksymalnej masie 15 kg oraz wyróżnia się solidnym wykonaniem.
Pierwszą kasą fiskalną na polskim rynku, która posiadała kolorowy panel dotykowy, była Elzab K10. To urządzenie pojawiło się w 2013 roku i do dziś jest dostępne w ofercie dystrybutorów technologii sprzedaży. Co więcej, nadal cieszy się dużym zainteresowaniem krajowych przedsiębiorców. Niemniej, w późniejszych latach producenci urządzeń rejestrujących poszli o krok dalej. Na rynek trafiły kasy, które nie tylko posiadają obszerne ekrany dotykowe, ale także są wyposażone w aplikacje do zarządzania sprzedażą. W tym przypadku chodzi oczywiście o Elzab Sigma oraz Novitus Next. Obydwa wspomniane urządzenia oferują korzystanie z paneli o wielkości aż 7”. Model Sigma pracuje w oparciu o system operacyjny Linux, natomiast Next można obsługiwać za pomocą oprogramowania Android. Innymi słowy, obydwie omówione przed chwilą kasy rejestrujące to naprawdę nowoczesne technologie sprzedaży, które pozwalają na kompleksowe zarządzanie handlem oraz błyskawiczne obsługiwanie klientów.
Na koniec zostawiliśmy sobie 2 urządzenia fiskalne, które również robią duże wrażenie. Po pierwsze, przedsiębiorcy od kilku lat mogą już sięgać po terminal fiskalny od Posnet. To urządzenie łączy w sobie funkcjonalność drukarki rejestrującej oraz komputera z wydajnymi podzespołami. W terminali fiskalnym Thermal HD znalazł się m.in. procesor marki Intel oraz wytrzymały mechanizm termiczny. Ponadto, ten model występuje w kilku wariantach technicznych, różniących się właśnie podzespołami. Podatnik może więc sięgnąć po najlepsze rozwiązanie dla swojego biznesu.
Bardzo ciekawym rozwiązaniem dla przedsiębiorców jest również kasoterminal. Obecnie takie urządzenie dostarcza na polski rynek marka iPOS. Model duet składa się z drukarki fiskalnej, terminala płatniczego (z ekranem dotykowym) oraz oprogramowania do zarządzania handlem i magazynem. Podobnie jak przy terminalu fiskalnym, tutaj także można sięgnąć po konkretne warianty. Co więcej, kasoterminal iPOS duet jest oferowany w różnych planach taryfowych: Free, Standard oraz Premium.
W mojej opinii kasoterminale typu ipos wygrywają w tym zestawieniu, tak mi się coś zdaje że będą szczególnie ułatwiać pracę