Kolektory danych – do odczytu kodów i nie tylko

Urządzenia przeznaczone do automatycznej identyfikacji sprawdzają się dziś w wielu przedsiębiorstwach. I co najważniejsze, technologie tego typu można wykorzystywać nie tylko przy odczytywaniu informacji z towarów. Do ich zadań należy często usprawnienie obiegu dokumentów w firmie. Ponadto, nie piszemy tutaj jedynie o skanerach kodów kreskowych. Ciekawą propozycją dla wielu działalności gospodarczych jest bowiem wszechstronny kolektor danych.

Gdzie sprawdzi się terminal mobilny?

Kolektory danych są wyjątkowo funkcjonalnymi urządzeniami. Nic więc dziwnego, że urządzenia tego typu znajdują zastosowanie w różnych przedsiębiorstwach. Po wydajne terminale mobilne sięgają nie tylko właściciele mniejszych lub większych placówek handlowych, ale także podatnicy posiadający w swoich firmach magazyny. Ponadto, kolektory danych można bardzo często spotkać w hurtowniach, zakładach przemysłowych czy działalnościach związanych z transportem bądź logistyką.

Pytanie jednak, z czego wynika tak duża popularność terminali przenośnych? Pisząc wprost, w przeciwieństwie do czytników kodów kreskowych, produkowane współcześnie kolektory nie oferują jedynie pozyskiwania informacji. Przy ich zastosowaniu można również zarządzać zgromadzonymi danymi. A w przypadku wielu firm ma to niebagatelne znaczenie.

Z ekranem dotykowym i klawiaturą

Obecność panelu dotykowego w kolektorze danych staje się powoli standardem. Producenci urządzeń tego typu, m.in. Datalogic, Argox, Cipherlab, dbają dziś o to, aby dostarczać na rynek zaawansowane rozwiązania technologiczne. A wszyscy chyba zdajemy sobie sprawę z tego, jak przyjazne w obsłudze są ekrany dotykowe. Przy ich użyciu wykonywanie obowiązków staje się wręcz intuicyjne. Jednakże, w wielu kolektorach danych występuje dziś połączenie, które można uznać za ukłon w stronę użytkowników przyzwyczajonych do tradycyjnych klawiszy. Mianowice, terminale przenośne często posiadają zarówno panele dotykowe, jak i alfanumeryczne klawiatury.

Komunikacja przewodowa i bezprzewodowa

Kolektory danych są oczywiście samodzielnymi rozwiązaniami technologicznymi. Innymi słowy, nie trzeba ich podłączać do innych urządzeń wdrożonych w przedsiębiorstwie, aby korzystać ze wszystkich dostępnych funkcjonalności. Równocześnie jednak, kolektory zazwyczaj sprawdzają się w większych bądź mniejszych systemach dla firm. A już w szczególności podczas współpracy z komputerem albo terminalem komputerowym.

Co decyduje o tym, że dany terminal przenośny znajdzie zastosowanie w systemie wdrożonym w konkretnym przedsiębiorstwie? Oczywiście obsługiwane interfejsy komunikacyjne. To właśnie porty i moduły bezprzewodowe pozwalają na dalsze przesyłanie plików czy wyposażenie kolektora w dodatkowe aplikacje biznesowe.

Odporność na uszkodzenia

Na koniec warto omówić kwestię, która jest związana z jakością wykonania kolektora danych. W związku z tym, że mamy do czynienia z urządzeniem przenośnym, ma to bardzo duże znaczenie przy codziennej eksploatacji. Na szczęście tworzone dziś kolektory wyróżniają się naprawdę solidnym wykonaniem. Konstrukcje tych urządzeń są często odporne na upadki z wysokości (parametr podawany przez producenta) oraz niekorzystne działanie czynników zewnętrznych. Co więcej, wiele terminali mobilnych bez problemu znosi pracę w ujemnej temperaturze.

Related Posts

Jaki terminal płatniczy wybrać – szybki przegląd rozwiązań dostępnych na rynku

Przedsiębiorcy coraz częściej przekonują się, że posiadanie terminala płatniczego to w dzisiejszych czasach wręcz konieczność. Oczekiwania klientów są w tym przypadku jasne… Obecnie ogromną popularnością cieszą się płatności bezgotówkowe, dokonywane za pomocą karty, telefonu czy zegarka. Akceptowanie takich transakcji nie będzie jednak możliwe bez odpowiedniej technologii sprzedaży w firmie. Jakie terminale płatnicze są dostępne na […]

Read More

NoviCloud od Novitus – co to za usługa, jak działa i kto może z niej skorzystać?

Żyjemy w czasach, w których trudno już wyobrazić sobie zarządzanie przedsiębiorstwem bez odpowiedniego oprogramowania. Coraz więcej biznesów decyduje się m.in. na narzędzia zapewniające przechowywanie danych w chmurze czy też zdalne nadzorowanie wielu działań. Jest to nie tylko wygodne, ale też pożyteczne dla przedsiębiorstwa. Ten przydługi wstęp to zapowiedź tego, czym dziś zajmiemy się na naszym […]

Read More

1 Comment

  • gryfin on 17 czerwca, 2017

    wow…szczerze powiedziawszy, nie za bardzo jeszcze się wgryzałem w temat urządzeń sprzedażowym i nie zetknąłem się jeszcze z taką technologią 😀 a wydaje się być ciekawa, praktyczna…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Rozwiąż CAPTCHA *