Za co podatnicy cenią kasy fiskalne Farex?

admin

25 września, 2018

Kasy fiskalne

1 Comment

Powiedzmy sobie wprost… wśród kas fiskalnych od Farex nie znajdziemy zaawansowanych technicznie modeli, z najwyższymi parametrami. Dlaczego w takim razie podatnicy chętnie stawiają na urządzenia rejestrujące tej marki? Duże znaczenie mają na pewno ceny kas, które są dostarczane na rynek przez Farex. Trudno jednak uzasadniać tak spore zainteresowanie wyłącznie niskimi kosztami zakupu. Odpowiedź na pytanie postawione w tytule jest znacznie bardziej złożona.

Mniejszy wydatek to oszczędność na start

Zgodnie ze wstępem do tego wpisu można spokojnie postawić tezę, że urządzenia od Farex to tanie kasy fiskalne. W ofertach wielu dystrybutorów technologii sprzedaży znajdziemy je wśród urządzeń, za które trzeba zapłacić zdecydowanie najmniej. I to na pewno przyciąga uwagę przedsiębiorców zobligowanych do instalowania kas fiskalnych. Niższa cena urządzenia zawsze przekłada się na mniejsze koszty rozpoczęcia rejestracji obrotu. A dla wielu firm oszczędność wydatków, rozumiana jako mądre zarządzanie finansami, ma ogromne znaczenie. Tym bardziej, że oprócz kasy fiskalnej, w przedsiębiorstwie trzeba często wdrożyć inne urządzenia elektroniczne, niezbędne do obsługi klientów lub pracy w magazynie.

Przyjazna obsługa i różne „zastosowania”

Trudno jednoznacznie wskazać, w jakich firmach czy branżach kasy fiskalne Farex sprawdzą się najlepiej. Nie dotyczy to zresztą tylko urządzeń rejestrujących tej marki. Wiele dzisiejszych modeli to uniwersalne technologie sprzedaży. W odniesieniu do kas Farex warto jednak podkreślić, że dostępne urządzenia znajdują zastosowanie zarówno w małych i średnich placówkach stacjonarnych, jak i działalnościach mobilnych. W drugim przypadku decydujące okazują się m.in. kompaktowe gabaryty wybranych modeli, np. z serii Perła. Przewożenie małych kas nie stanowi problemu dla przedsiębiorców, którzy obsługują klientów w terenie. Natomiast w przypadków niewielkich placówek stacjonarnych, kompaktowe urządzenie z łatwością mieści się na stanowisku pracy.

Osobną kwestią jest to, że kasy dostarczane na rynek przez Farex wyróżniają się przyjaznymi rozwiązaniami. Wystarczy wspomnieć o dostępie do oprogramowania komputerowego PLU Manager, które zapewnia proste konfigurowanie pozycji towarowych. Albo o możliwości definiowania klawiszy funkcyjnych czy rejestrowaniu usług czasowych (np. w modelu Perła E Plus).

Kasy nawet do mniejszych systemów sprzedaży

Urządzenia marki Farex spotkamy często jako samodzielne kasy fiskalne, które zapewniają zgodne z przepisami prowadzenie ewidencji i wystawianie paragonów. Czy to oznacza, że nie radzą sobie one w różnych rozwiązaniach sprzedażowych dla firm? Nic bardziej mylnego. Nie są to oczywiście kasy systemowe, więc nie należy oczekiwać fajerwerków. Jednak z drugiej strony, np. modele Perła E Plus i Bursztyn E Plus oferują płynną współpracę nawet z terminalami do kart płatniczych. Standardem jest też oczywiście połączenie z komputerem, wagą elektroniczną oraz skanerem kodów kreskowych. Innymi słowy, wybrane kasy fiskalne marki Farex są kompatybilne z najpopularniejszymi urządzeniami peryferyjnymi, jakie przedsiębiorcy wdrażają w swoich firmach.

 

Najtańsze nie znaczy najgorsze – tak w skrócie można podsumować ten wpis. Okazuje się bowiem, że pomimo niskich cen, kasy fiskalne od Farex wcale nie są ograniczone pod względem parametrów i funkcji. To proste w obsłudze urządzenia, które poradzą sobie w wielu działalnościach gospodarczych. A przedsiębiorcy instalujący takie modele raczej nie kierują się wyłącznie kryterium „małego wydatku na start”. Jest to bardzo ważny czynnik, ale nie tylko on decyduje o wyborze urządzeń marki Farex.

Related Posts

Niesłabnąca siła mobilnych kas fiskalnych – na czym ona polega?

admin

7 listopada, 2018

Kasy fiskalne

1 Comment

Wśród obecnych na rynku urządzeń rejestrujących można wyszczególnić pewne ich konkretne grupy. Przykładem takiego segmentu są np. mobilne kasy fiskalne. Dlaczego warto o nich wspomnieć? Bo chociaż nie w przypadku każdej działalności handlowej mogą okazać się wystarczające, to jednak bezsprzecznie cieszą się dużym uznaniem wśród przedsiębiorców. Z czego bierze się ta popularność?

Read More

Niepozorny dokument o niebagatelnym znaczeniu – książka serwisowa

Praca przedsiębiorcy z urządzeniem rejestrującym polega w dużej mierze na prowadzeniu zróżnicowanej dokumentacji. Wystarczy tu wymienić wydawanie paragonów oraz gromadzenie ich kopii, sporządzanie raportów dobowych i miesięcznych czy tworzenie ewidencji zwrotów bądź reklamacji. Swój istotny udział w tej dokumentacji ma również książka serwisowa, która z początku może się wydawać nieistotnym plikiem kartek. Warto więc nieco […]

Read More

1 Comment

  • prz3mek on 27 września, 2018

    mnie się wydaje, że skoro WSZYSTKIE kasy fiskalne dostępne na rynku są zgodne z przepisami, to zdecydowana większość podatników ceni farexy głównie za ich cenę właśnie…ale może się mylę, w sumie jako klient, w wielu punktach handlowych spotykam też inne urządzenia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Rozwiąż CAPTCHA *