Tanie kasy fiskalne – czy warto z nich korzystać?

Cena kasy fiskalnej jest kwestią, nad którą zastanawia się wielu polskich podatników. Tym bardziej, że zakup urządzenia zawsze oznacza dodatkowe koszty dla przedsiębiorstwa. Wśród modeli dostępnych na polskim rynku istnieje jednak grupa tych najtańszych. Nie zawsze więc rozpoczynanie rejestracji obrotu musi się wiązać z dużym wydatkiem. Ponadto, tanie kasy fiskalne również zaoferują sprawne wykonywanie codziennych obowiązków.

Parametry i funkcje tanich kas fiskalnych

Jakie udogodnienia można znaleźć w tanich urządzeniach fiskalnych? Bardzo przydatną funkcjonalnością jest klawiatura z programowalnymi przyciskami. Pozwala ona bowiem na korzystanie z trybu szybkiej sprzedaży oraz zdefiniowanie bezpośredniego dostępu do często wykonywanych operacji. Należy jednak podkreślić, że liczba dostępnych do skonfigurowania skrótów klawiszowych będzie zależała od możliwości konkretnego modelu. W jednym przypadku będzie to kilka przycisków funkcyjnych, w drugim kilkanaście, zaś w trzecim – nawet kilkadziesiąt.

Współcześnie tanie kasy rejestrujące mogą się również pochwalić zastosowaniem wytrzymałych mechanizmów drukujących. Technologie te zapewniają sprawne obsługiwanie klientów firmy. Kupując urządzenie tego typu można też liczyć na obecność wydajnego akumulatora, czytelnych wyświetlaczy (kasjera i użytkownika) oraz podstawowych interfejsów komunikacyjnych (do wymiany danych z innymi elementami systemu). Dodatkowo, większość tanich kas pozwoli na zdefiniowanie asortymentu, który składa się z kilku tysięcy pozycji towarowych.

Jak jeszcze można zaoszczędzić?

Dla podatników, którzy chcieliby maksymalnie zaoszczędzić, mamy dobrą informację – zakup taniego urządzenia to nie jedyna opcja 🙂 Jest tak, gdyż każdemu przedsiębiorcy, kupującemu swoją pierwszą kasę fiskalną, przysługuje refundacja części kosztów z budżetu państwa. Ulga ta pozwala odzyskać nawet do 90% wydatku na urządzenie (nie więcej jednak niż 700 zł). Oprócz tego, „watowcy” mogą odliczyć podatek VAT. I wreszcie – podatnicy zaliczają zakup kas fiskalnych do kosztów uzyskania przychodu. Dzięki temu można odzyskać nawet do 19% wartości urządzenia.

Gdzie sprawdzą się najtańsze urządzenia?

Nie da się ukryć, że najtańsze kasy rejestrujące nie są przeznaczone dla wszystkich typów przedsiębiorstw. Najczęściej urządzenia te sprawdzają się w firmach, które potrzebują prostych rozwiązań technologicznych do zarządzania sprzedażą. Innymi słowy, to ciekawa propozycja raczej dla małych działalności gospodarczych. W przypadku bardziej rozbudowanego biznesu, tania kasa może się okazać po prostu niewystarczająca.

Related Posts

NoviCloud od Novitus – co to za usługa, jak działa i kto może z niej skorzystać?

Żyjemy w czasach, w których trudno już wyobrazić sobie zarządzanie przedsiębiorstwem bez odpowiedniego oprogramowania. Coraz więcej biznesów decyduje się m.in. na narzędzia zapewniające przechowywanie danych w chmurze czy też zdalne nadzorowanie wielu działań. Jest to nie tylko wygodne, ale też pożyteczne dla przedsiębiorstwa. Ten przydługi wstęp to zapowiedź tego, czym dziś zajmiemy się na naszym […]

Read More

Dlaczego przegląd techniczny kasy to tak ważny obowiązek?

Obowiązki towarzyszące stosowaniu kasy fiskalnej są różne. W jednym przypadku trzeba pamiętać o wystawianiu konkretnych dokumentów, w innym o przechowywaniu ważnych danych, np. kopii paragonów lub książki serwisowej. Czynności te są wykonywane przez przedsiębiorcę bądź przez zatrudnionych przez niego pracowników. Z przeglądem technicznym kasy fiskalnej jest jednak trochę inaczej. Pomimo tego, że tu również mówimy […]

Read More

2 komentarze

  • Czesław on 8 września, 2016

    Ja wolałem już zmierzyć się z tym jednorazowym, początkowym wydatkiem…teraz mam przynajmniej pewność, że moja kasa posiada wszystkie wygodne i praktyczne funkcje, jakich może potrzebować moja firma

  • rysiek on 10 września, 2016

    nawet te funkcje, które raczej firmie się nie przydadzą? 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Rozwiąż CAPTCHA *