Maksymalnie produktywna i wydajna – kasa fiskalna Posnet Bingo Max Online

admin

21 grudnia, 2020

Kasy fiskalne

1 Comment

Posnet Bingo Max Online to nadal „świeża” propozycja dla przedsiębiorców. Kasa fiskalna polskiego producenta stosunkowo niedawno zadebiutowała na krajowym rynku technologii sprzedaży. W tym wpisie przyjrzymy się bliżej możliwościom wspomnianego urządzenia. Sprawdzimy m.in. najważniejsze funkcje Bingo Max Online, parametry techniczne tego modelu oraz dostępne warianty nowej kasy fiskalnej od Posnet.

Wybór interfejsu do współpracy z CRK

Posnet Bingo Max Online, podobnie jak wiele innych urządzeń fiskalnych online, oferuje wybór interfejsu komunikacyjnego, który będzie później wykorzystywany m.in. do współpracy z Centralnym Repozytorium Kas. W tym modelu polskiego producenta dostępne są następujące sposoby łączność z CRK: przez LAN (złącze Ethernet jest dostępne w każdym wariancie), Wi-Fi (opcja) lub modem GSM (opcja). Innymi słowy, Bingo Max Online może zaoferować zarówno przewodowe, jak i bezprzewodowe transmitowanie danych. Kasę fiskalną Posnet da się więc dostosować do rodzaju łącza internetowego, które na co dzień jest wykorzystywane w konkretnej działalności gospodarczej.

Parametry bazy towarowej w Bingo Max Online

Konfigurowanie bazy towarowej to jedna z najważniejszych czynności, którą trzeba wykonać przed rozpoczęciem rejestrowania obrotu przy użyciu kasy fiskalnej. Parametry bazy danych mają też oczywiście znacznie w przyszłości, gdy zależy nam na wprowadzeniu zmian w zdefiniowanych już pozycjach PLU lub po prostu na dodaniu kolejnych produktów bądź usług do pamięci urządzenia. A jak to wszystko wygląda w przypadku Posnet Bingo Max Online? Do dyspozycji przedsiębiorcy jest tutaj łącznie 10 000 pozycji towarowych, które da się dodatkowo podzielić na 100 kategorii.

Można więc przyjąć, że kasa fiskalna Posnet, pod względem parametrów bazy PLU, jest dobrą propozycją dla małych oraz średnich działalności gospodarczych. W takich przedsiębiorstwach model Bingo Max Online powinien umożliwić jednoznaczne zdefiniowanie wszystkich elementów asortymentu – bez konieczności programowania kilku produktów lub usług pod jedną pozycją towarową. Warto też dodać, że kasa Posnet wystawia paragony z nazwami PLU, które mogą mieć maksymalnie 40 znaków. W zdecydowanej większości przypadków niweluje to problem ze stosowaniem nieczytelnych skrótów.

Panel kasjera oraz mechanizm drukujący kasy Posnet

Przy okazji omawiania urządzenia rejestrującego sprzedaż zawsze warto wspomnieć o jego obsłudze. W przypadku kasy fiskalnej istotne są więc 3 kluczowe elementy, z których korzysta się najczęściej: wyświetlacze, klawiatura oraz mechanizm drukujący. Jakie ekrany zastosowano w modelu Bingo Max Online? Kasa rejestrująca Posnet posiada 2 graficzne wyświetlacze LCD, które pracują w rozdzielczości 240 x 64 px. Ważne komunikaty na temat przebiegu obsługi są więc tu doskonale widoczne zarówno dla kasjera, jak i klientów firmy. W urządzeniu znalazła się też „tradycyjna” klawiatura mechaniczna, która oferuje zaprogramowanie nawet 42 skrótów klawiszowych. Jak łatwo zgadnąć, dzięki temu możliwe jest korzystanie z trybu szybkiej sprzedaży, czyli błyskawicznego wywoływania często wybieranych produktów lub usług.

Posnet Bingo Max Online

Kilka słów wypadałoby też poświęcić mechanizmowi drukującemu, który jest obecny w Posnet Bingo Max Online. Zapewnia on wystawianie dokumentów z prędkością 16 linii na sekundę oraz prosty montaż rolki papieru termicznego. Co więcej, technologia wydruku omawianej kasy pozwala na umieszczenie logo firmy w nagłówku paragonu oraz NIP-u nabywcy w części fiskalnej wspomnianego dowodu sprzedaży (zgodnie z wymogami MF).

 

Patrząc całościowo, Posnet Bingo Max Online to ostatnimi czasy jedna z ciekawszych premier w branży fiskalnej. Sami jesteśmy ciekawi, jak na nowe urządzenie polskiego producenta zareagują przedsiębiorcy. Czy Bingo Max Online, wzorem poprzednich kas rejestrujących z linii Posnet Bingo, będzie jednym z chętniej wybieranych modeli? Same parametry i funkcje urządzenia wskazują na to, że tak. Konkretną odpowiedź na to pytanie poznamy jednak w przyszłości 😉

Related Posts

Niesłabnąca siła mobilnych kas fiskalnych – na czym ona polega?

admin

7 listopada, 2018

Kasy fiskalne

1 Comment

Wśród obecnych na rynku urządzeń rejestrujących można wyszczególnić pewne ich konkretne grupy. Przykładem takiego segmentu są np. mobilne kasy fiskalne. Dlaczego warto o nich wspomnieć? Bo chociaż nie w przypadku każdej działalności handlowej mogą okazać się wystarczające, to jednak bezsprzecznie cieszą się dużym uznaniem wśród przedsiębiorców. Z czego bierze się ta popularność?

Read More

Za co podatnicy cenią kasy fiskalne Farex?

admin

25 września, 2018

Kasy fiskalne

1 Comment

Powiedzmy sobie wprost… wśród kas fiskalnych od Farex nie znajdziemy zaawansowanych technicznie modeli, z najwyższymi parametrami. Dlaczego w takim razie podatnicy chętnie stawiają na urządzenia rejestrujące tej marki? Duże znaczenie mają na pewno ceny kas, które są dostarczane na rynek przez Farex. Trudno jednak uzasadniać tak spore zainteresowanie wyłącznie niskimi kosztami zakupu. Odpowiedź na pytanie […]

Read More

1 Comment

  • adamo on 29 grudnia, 2020

    o! jakoś umknęła mojej uwadze ta kasa fiskalna, a wydaje się naprawdę ciekawa pod względem funkcjonalności! no i ten design 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Rozwiąż CAPTCHA *