Elzab K10 – co oferuje ekran dotykowy w kasie fiskalnej?

admin

11 kwietnia, 2016

Kasy fiskalne

1 Comment

Co jakiś czas możemy być świadkami powstawania innowacyjnych rozwiązań, które przekraczają standardy funkcjonujące w technologiach użytkowych. Nie inaczej jest w przypadku branży fiskalnej. Pewne urządzenia rejestrujące oferują nie tylko wyższe parametry czy dodatkowe funkcje, ale wręcz niespotykane dotąd opcje, odbijające swój ślad w różnych aspektach prowadzenia działalności handlowej. I dziś kilka słów o jednym z takich przypadków – Elzab K10.

Kasa fiskalna z ekranem dotykowym

Sama idea nie była całkowitą nowością – gdybyśmy mieli mówić o dosłownie pierwszym panelu dotykowym, musielibyśmy odnieść się przynajmniej do drukarki rejestrującej Emar Tempo 3. Co nie zmienia faktu, że jeśli chodzi o kasy fiskalne, jest to pierwsza sytuacja zastosowania tego typu rozwiązania. W dodatku, zaawansowanego technologicznie oraz atrakcyjnego w wyglądzie i użyciu. Panel dotykowy modelu K10 to skuteczne połączenie 2 elementów – wyświetlacza operatora oraz klawiatury – dzięki któremu każdy z nich zyskuje dodatkowe właściwości.

Panel dotykowy – wyświetlacz

A zatem, pierwszym elementem, jaki zawiera panel dotykowy, jest ekran operatora – obszerny, podświetlany, kolorowy, w technologii TFT, o przekątnej: 4,3”. Rozwiązanie to zapewnia dobrą widoczność wszystkich komunikatów i klawiszy praktycznie w każdych warunkach, zarówno przy gorszym oświetleniu pomieszczenia, jak i dużym nasłonecznieniu. Co więcej, ekran pozwala emitować kody QR. A w dodatku, odznacza się wyjątkową odpornością na zarysowania i wilgoć.

Panel dotykowy – klawiatura

Drugi element panelu dotykowego w kasie fiskalnej Elzab K10 to klawiatura – intuicyjna w obsłudze i bardzo funkcjonalna. Ekran doskonale reaguje na dotyk, nawet, gdy jest obsługiwany w grubych, zimowych rękawicach. Liczba i wielkość wyświetlanych przycisków zmienia się kontaktowo, a wśród nich nie zabrakło oczywiście tych funkcyjnych. Dzięki nim istnieje możliwość programowania własnych skrótów klawiszowych oraz przypisywania ich popularnym towarom i usługom czy też ważnym opcjom urządzenia – takim, jak choćby wykonanie raportu dobowego lub miesięcznego.

Innowacyjne rozwiązanie – ale z korzyścią dla kogo?

Trzeba przyznać, że panel dotykowy należy do dość ciekawych i, co najważniejsze, praktycznych rozwiązań technologicznych, jeśli chodzi o rynek fiskalny. Niemniej, prawdopodobnie jakaś część przedsiębiorców zada sobie pytanie: czy ten „bajer” jest potrzebny do obsługi klientów? I kto tak naprawdę z niego skorzysta?

Okazuje się jednak, że ekran dotykowy to propozycja dla większości branż i rodzajów działalności. Jego wytrzymałość, w połączeniu z solidną konstrukcją kasy, pozwala na zastosowanie modelu K10 w trudnych warunkach pracy. Jego estetyka, razem z oryginalnym, nowoczesnym designem urządzenia, podkreśla atrakcyjność świadczonych usług. A co najważniejsze – scalenie wyświetlacza i klawiatury pozwoliło uzyskać kasę rejestrującą o niewielkich gabarytach, sprawdzającą się zarówno w handlu stacjonarnym, jak i mobilnym.

Fiskalny smartfon

Model marki Elzab został swego czasu nazwany „smartfonem wśród kas fiskalnych”. Określenie to może spowodować uśmiech na twarzy, ale, mówiąc poważnie, nie jest ono dalekie od prawdy. Pod względem sposobu funkcjonowania i obsługi, K10 bardzo przypomina dzisiejsze, tak popularne urządzenia mobilne. Ten krok w kierunku spójnej wizji technologii użytkowych dodatkowo przyciąga współczesnych użytkowników, którzy już intuicyjnie, bez zagłębiania się w instrukcję, są w stanie korzystać z podobnych rozwiązań.

Elzab K10 to kasa fiskalna, w której panel dotykowy jest tylko jednym z spośród jej ciekawych i praktycznych opcji. Pozostałe informacje można znaleźć na tej stronie, a tymczasem komentujcie pod wpisem, co sądzicie o technologiach sprzedaży z tego typu rozwiązaniami.

Related Posts

Niesłabnąca siła mobilnych kas fiskalnych – na czym ona polega?

admin

7 listopada, 2018

Kasy fiskalne

1 Comment

Wśród obecnych na rynku urządzeń rejestrujących można wyszczególnić pewne ich konkretne grupy. Przykładem takiego segmentu są np. mobilne kasy fiskalne. Dlaczego warto o nich wspomnieć? Bo chociaż nie w przypadku każdej działalności handlowej mogą okazać się wystarczające, to jednak bezsprzecznie cieszą się dużym uznaniem wśród przedsiębiorców. Z czego bierze się ta popularność?

Read More

Za co podatnicy cenią kasy fiskalne Farex?

admin

25 września, 2018

Kasy fiskalne

1 Comment

Powiedzmy sobie wprost… wśród kas fiskalnych od Farex nie znajdziemy zaawansowanych technicznie modeli, z najwyższymi parametrami. Dlaczego w takim razie podatnicy chętnie stawiają na urządzenia rejestrujące tej marki? Duże znaczenie mają na pewno ceny kas, które są dostarczane na rynek przez Farex. Trudno jednak uzasadniać tak spore zainteresowanie wyłącznie niskimi kosztami zakupu. Odpowiedź na pytanie […]

Read More

1 Comment

  • witek on 19 kwietnia, 2016

    o właśnie dokonałem zakupu tego modelu 😀

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Rozwiąż CAPTCHA *